GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5005023
*
nr 500 5023
Keramik
5 del. 1950-tal, bl.a Picknick
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 17:12:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 12:14:07
1
100 kr
7/12 11:09:35
2
150 kr
10/12 12:41:01
3
200 kr
10/12 17:06:29
4
Vinnande bud
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a picknick keramik
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50
-
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:47
-
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59
-
5418 Fat
2 st, Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Längd: ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:47
-
5045 Fat
Kina. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
5087 Fruktfat
Jonathan Adler, "Eve", porslin. Längd: 45 cm. Djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59
*
Keramik
nr 500 5023
Keramik
5 del. 1950-tal, bl.a Picknick
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 12:14:07 | 1 | 100 kr |
7/12 11:09:35 | 2 | 150 kr |
10/12 12:41:01 | 3 | 200 kr |
10/12 17:06:29 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a picknick keramik
-
5025 Assietter
12 st, Grindley, England
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50 -
5252 Bordslampor
ett par, Keramik. Höjd: 58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:47 -
5259 Burkar
2 st, Kina. Höjd: 11-11,5
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59
-
5418 Fat
2 st, Ekeby, bland annat Ingrid Atterberg. Längd: ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:47 -
5045 Fat
Kina. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
5087 Fruktfat
Jonathan Adler, "Eve", porslin. Längd: 45 cm. Djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59